Nieuw 4D-theater voor Aviodrome

30 september 2009 Mischa Brendel 33x gelezen

Bekijk Nederlandse hoogtepunten in de luchtvaart in het Aviodrome.

Met de opening van de nieuwe 4D Experience in het filmtheater van het Aviodrome beschikt het luchtvaartthemapark over een exclusieve attractie. Vanaf 3 oktober kunnen bezoekers voor de meerprijs van 3 euro kijken naar de 25 minuten durende 4D-film ‘I Can Fly’ die het verhaal laat zien van een grootvader die zijn kleinzoon vertelt hoe hij de luchtvaart in zijn leven heeft ervaren.

De film staat stil bij diverse hoogtepunten uit de Nederlandse luchtvaart, waaronder de eerste luchtballonvaart en de Fokker Spin. Maar ook moderne zaken, zoals de Joint Strike Fighter komen aan bod.

 

Lees verder onder de foto.

De Fokker Spin, het eerste vliegtuig van  Anthony Fokker.

De Fokker Spin, het eerste vliegtuig van  Anthony Fokker.

Het scherm in het vernieuwde theater is bijna 260 m2 in oppervlakte en werkt niet met de oude 3D-brilletjes, maar met ‘intelligente’ brillen die met behulp van computerchips data doorsturen waarmee berekend wordt waar de kijker zit, zodat de 4D-film zich hierop aanpast. Deze technologie draagt de naam Xpand 3D.

De kijker ervaart niet alleen de film in drie dimensies, maar voelt op momenten ook de wind en de wolken langs zich waaien en kan af en toe de kerosine van de vliegtuigen ruiken (de zogenoemde vierde dimensie van de film).

Vanaf aanstaande zaterdag is de film dagelijks (voorlopig exclusief) te zien in het Aviodrome.


Bron: Aviodrome

Technisch Weekblad is een uitgave van Beta Publishers.
© 2010 www.technischweekblad.nl - alle rechten voorbehouden.